Kalendář

Zimná liga

MY RELAX Liga - 3.kolo

Keď futbal bolí...

ZVOLEN - Súperom nášho tímu v 3.kole MY RELAX ligy boli hráči tímu PROMA. Po prehre na WORX Cupe, ktorá znamenala, že skončíme na treťom mieste, sme im mali čo vracať. Aj napriek tomu, že sa hralo v nedeľu podvečer  zišli sme sa skutočne v hojnom počte. Objavili sa aj niektorí, ktorí doposiaľ ešte v zimnej lige nenastúpili. Ani súper sa nenechal zahanbiť a pred zápasom to vyzeralo, že by oba tímy by mohli vybehnúť von na ihrisko a ísť hrať veľký futbal. To o čom hovorí nadpis článku a prečo naozaj niekedy futbal aj bolí sa dočítate v pokračovaní článku.
Kto by čakal jednoznačnú záležitosť po našich dvoch góloch dosť by sa mýlil. Nikto však nečakal, že aj napriek nášmu rýchlemu nástupu dôjde k prestrelke. Prvé zabolenie prišlo keď PROMA v priebehu jedinej minúty vyrovnala na 2:2 a rodiaca sa dráma bola na svete. Nám sa však podarilo dostať opäť do vedenia o dva góly, lenže naša chybná hra v obrane nám robila počas celého zápasu vrásky na čele. Druhé zabolenie prišlo ešte počas prvého polčasu, keď musel pre problémy s tlakom odstúpiť Jožo Lintner. S tesným skóre rástla nervozita a tvrdosť zákrokov sa stupňovala. Polčas skončil našim dvojgólovým vedením, keď exceloval najmä útok, ktorý s prehľadom zakončoval a držal celý tím nad vodou. Úvodné minúty druhého polčasu poznačil zákerný no nepotrestaný faul, po ktorom prišlo ďalšie futbalové zabolenie. Pri páde si nešťastne zlomil Matej Plesník ruku a musel svoje pôsobenie v zápase ukončiť. Futbalová prestrelka pokračovala a vždy keď už to vyzeralo, že máme po starostiach PROMA skresala naše vedenie a nervozita sa stupňovala. Za spomienku stoja dva góly Mateja Plesníka, ktoré stihol streliť ešte v prvom polčase a nebyť zranenia snáď by naplnil osud dresu číslo 9. V ňom totoiž prvé dve kolá odohral Juraj Záturecký a v oboch strelil hattrick. Lenže nič také ako čaro čísla neexistuje. Ďuri strelil opäť tri góly a to nastupoval s číslom 71. Napodobnil ho Peťo Dúbravský a tak jediné čo dnes z futbalu nebolelo bolo povinné víťazstvo po gólovej prestrelke 11:8.

Hodnotenia podľa Petra Vigodu :
hviezda zápasu (hviezda zápasu) : Peter Dúbravský
Tromi gólmi potvrdil svoje zakončovateľské schopnosti. Pomohol tímu a zaslúži si byť ocenený.

babrák zápasu (babrák zápasu) : Jarko Šlacký
Bol takmer pri všetkých góloch súpera a aj napriek avízovanej chorobe nastúpil. Nepodal svoj štandartný výkon a dnes to proste nebol ten Jarko, ktorého vídame inokedy.

smoliar zápasu (smoliar zápasu) : Matej Plesník
Čo môže byť väčšou smolou ako to, keď sa niekto nepríjemne zraní. K tomu ešte nútená pauza na niekoľko týždňov.