Kalendář

Zimná liga

MY REALX Liga - 2.kolo

Nedeľná futbalová pohoda

ZVOLEN - Po nevydarenom prvom kole nás čakal v nedeľu dopoludnia ďalší súper MY RELAX ligy. Zišli sme sa v dobrej atmosfére, no pri absencii niekoľkých stabilných hráčov sme museli trochu zaimprovizovať a do hry zasiahol nie len Peťo Vigoda, ktorý si chcel dať cez zimu pokoj od futbalu, ale aj sponzor nášho tímu Ján Plesník. Myšlienky, že by do zápasu nenastúpil mal aj Juraj Plesník, ale jeho plány boli ihneď zmenené a nastúpil. Prekvapujúco však na poste útočníka, čo nakoniec nebola až taká tragédia ako sa čakalo. Bez  veľkých očakávaní, ale samozrejme za víťazstvom sme nastúpili proti súperovi z Continentálu, ktorý bol poasilnený o niektorých hráčov z Oranjes. Či to bola skutočne nedeľná pohoda sa dočítate v pokračovaní článku. Pripájam aj niektoré víkendové výsledky.
Pri nástupe na ihrisko bolo zrejmé, že prvoradím cieľom je zabaviť sa hrou a spríjemniť si víkend športom. Od úvodu sme sa snažili súpera zatlačiť, no príliš sa nám to nedarilo. Prvý polčas bol dosť vyrovnaný. Brankár súpera zneškodnil niekoľko skvelých šancí do ktorých sa dostával najmä Juraj Záturecký. No aj na druhej strane sa musel Maťo Barinka dosť obracať. Niekoľkými skvelými zákrokmi zachránil a vychytal polčasovú nulu. Do druhého polčasu sme však išli za stavu 1:0, keď sa gólovo presadil Ičko Moravčík. Druhý polčas sľuboval veľkú drámu, ale to len zo začiatku. Akonáhle sme sa dostali do vedenia súper sa snažil o presing, čo sa mu vypomstilo a inkasoval ešte viac. Presadil sa vlastne celý útok. Juro Plesník bol len alternáciou v útoku a tak tohto obrancu do útoku počítať nebudem. Gól si pripísal aj Martin Vigoda. Za stavu 5:0 sme sa nechali zatlačiť. Nedokázali sme odkopnúť loptu a súper to dokázal využiť. Inkasovaný gól mrzí o to viac, že bol jediným, ktorý Maťo Barinka obdržal a za svoj výkon by si nulu určite zaslúžil. Najmä v prvom polčase vychytal v zlomových monetoch veľké príležitosti súpera a udržal tak hernú pohodu na našich kopačkách. Tento gól nás však nijak nezaskočil, priam naopak naštaroval. Gólostroj pokračoval. Nemôžem tvrdiť, že sme premenili všetky gólové príležitosti, ale aj napriek tomu sme dali ešte štyri góly a zaslúžene sme vyhrali 9:1. V dobrej atmosfére povzbudzovaní tradične naším skvelým fanklubom sme splnili cieľ s ktorým sme do zápasu išli. Výborne zahrala celá obrana a okrem tradičných skvelých výkonov musím zvlášť pochváliť novú tvár v našom tíme Janka Plesníka, ktorý po svojom dobrom výkone v zápase starých pánov potvrdil svoju formu aj dnes. Niekoľko krát čisto zastavil nebezpečne sa rozbiehajúcu akciu súpera. Rozhodca bol dnes opäť slabším článkom zápasu, ale našťastie nás to nezasiahlo tak ako naposledy. Škoda, že do ankety gól mesiaca sa nedostane perfektná strela Juraja Zátureckého, ktorý špičkou nohy prehodil brankára.