Kalendář

Zimná liga

MY REALX Liga - 1.kolo

Keby bolo keby....

ZVOLENZačala nám zimná ligová prestávka a s ňou už druhý krát aj zimná liga. Oficiálne prvý ročník MY REALX ligy odštartoval poslednú sobotu za účasti 20 tímov. Medzi nimi nemohol chýbať ani náš XANTO team, ktorý posilnil do tejto súťaže aj skvelý špílmacher Juraj Záturecký. Hneď na úvod nás čakal pikantný a zaujímavý súper. Ťažko povedať či ide o spriatelený, alebo rivalský tím. Stardust je z každého trochu a to znamená, že naše vzájomné zápasy majú zaujímavý náboj. Takže nech sa páči pozývam vás prečítať si ako to vlastne celé dopadlo.
Verte, neverte hneď od úvodných minút bolo jasné, že to bude náročný zápas. Stardust bol aktívnejší a vytváral si nebezpečnejšie šance. Nebyť skvelého brankára Maťa Barinku a obetavých zákrokov obrancov bolo by zle nedobre už v prvom polčase. Ani my sme sa nenechali zahanbiť, no naše zakončenie horelo na kráse. Nevedeli sme sa presadiť, no aj napriek tomu sme to boli my, kto otvorilskóre. Podarilo sa nám to po góle, ktorý padol po zaváňajúcom aute. Súpera to nezlomilo a práve naštartovalo. Nezsmiem zabudnúť na to, že priebeh zápasu výrazne poznačil výkon rozhodcu, ktorého milné pískanie nepríjemne rozhodilo náš tím. Niektorí sme sa aj napriek tomu, že sme vedeli ako sa bude pískať, nechali rozhodiť z čoho pramenilo aj množstvo gólových šancí súpera. Ten nakoniec do konca polčasu vyrovnal, keď sa presadil po našej hrúbke a na narážačku si nabehol úplne voľný hráč. Začiatok druhého polčasu nám absolútne nevyšiel. Po priamom kope sme neodstavili dorážajúceho hráča a bolo to 1:2. Vďaka gólu Juraja Zátureckého z priameho kopu sme síce vyrovnali, ale len na niekoľko minút. Oba tímy sa pretekali v zahadzovaní šancí, resp. oba tímy podržali svojími zákrokmi brankári. Naše útočná snaha však nebola odmenená gólom a začala sa tak hromadiť smola na naše kopačky. Keby sme za stavu 2:2 dokázali premeniť aspoň jednu zo šancí súpera zápas by sa zlomil v náš prospech. Opak sa stal pravdou a tento kľúčový ťah spravil súper. Po podobnej narážačke po akej padol prvý gól si v snahe odkopnúť loptu strelil vlastenca Juraj Plesník a to ešte nebolo všetko. O niekoľko sekúnd sa rútila dvojica hráčov Stardustu na jedného nášho obrancu a ten a ani brankár im nezabránili skórovať.  Do konca však zostávalo ešte dosť času a tak sme vrhli všetky sily do útoku. Neskutočné množstvo gólových šancí zostalo nepremenených a o čiernom dni by mohli hovoriť najmä Juraj Záturecký s Dominikom Kudlíkom. Tým proste dnes nebolo súdené aby rozhodli zápas v náš prospech. Juraj síce znížil svojím tretím gólom v zápase na 3:4, ale to bolo všetko. Svoj katastrofálny výkon potvrdil rozhodca v posledných sekundách zápasu, keď odpískal pokutový kop, ktorý bol premenený. XANTO-STARDUST 3:5