Kalendář

Turnaje

Babylon cup - výsledky 1.deň

Babylon cup 2010  ( 2.ročník )

Po prvýkrát v krátkej histórii nášho klubu sme vycestovali za turnajom za hranice nášho kraja, dokonca za hranice Slovenskej republiky. V dňoch 2.-4. júla 2010 sme sa zúčastnili 2.ročníka BABYLON CUP-u, medzinárodného futbalového turnaja v meste Jaroměř v Českej republike. V konkurencii približne 90 tímov z Českej Republiky, Slovenska a Poľska sme úspešne reprezentovali nie len náš klub, ale aj mesto a región.

Ako sa nám darilo si môžete prečítať v tomto článku. (1.deň turnaja)
S blížiacim sa termínom konania turnaja sa nám zdramatizovala situácia ohľadom našej súpisky. Na poslednú chvíľu sa nám odhlásilo niekoľko hráčov a tak z pôvodne plánovanej súpisky jedenástich hráčov sme sa nakoniec zostali siedmy. Tesne pred odchodom sa nám podarilo prehovoriť ešte Peťa Molnára a tak sme na našu súpisku mohli napísať sedem hráčov do poľa a jedného brankára. Okrem hráčov zo súpisky XANTO teamu nám vypomohli chalani, ktorí už v našom tíme v minulosti pôsobili. Juraj Záturecký z Euroteamu a Dominik Kudlík z Oranjes, ktorý ešte na jeseň hájil naše farby. Keďže išlo nie len o našich bývalých spoluhráčov, ale aj súčasných kamarátov veľmi dobre zapadli do kolektívu, čo sa prejavilo aj na ihrisku.

# 13

Do dejiska turnaja sme pricestovali už v piatok okolo pol desiatej večer. Po príchode sme sa oboznámili s prostredím, ale po takmer 6 a pol hodinovej ceste sme boli natoľko vyčerpaní, že sme sa išli radšej ubytovať a oddýchnuť si. Keďže sme boli nasadení až do popoludňajších skupín sobotné doobedie sme využili na obhliadku neďalekej pevnosti Jozefov. Exkurzia po podzemných chodbách pevnosti bola príjemným spestrením blížiaceho sa futbalového šialenstva. Do bojov v našej skupine L sme zasiahli až v treťom zápase a tak sme mali možnosť získať prehľad o našich súperoch. Keďže zo skupiny postupovali do nedeľnej časti prvé dva tímy boli sme si vedomí, že môžeme prinajhoršom zakopnúť len raz. Od začiatku sme preto chceli ísť naplno a postup si zabezpečiť už pred posledným zápasom proti outsiderovi skupiny.

(2 : 0)
Do turnaja sme vstúpili veľmi dobre. Proti tomuto súperovi sme začali nebojácne a v prvom polčase sme mali jasne navrch. O nebezpečné akcie z našej strany sa starali najmä naše dve posily pre tento turnaj Juraj Záturecký a Dominik Kudlík. Obaja menovaní sa ešte v prvom polčase zapísali do streleckej listiny a do druhého polčasu sme nastupovali za slušného vedenia 2:0. Súper však v druhom dejstve zabral a dôrazným napádaním nás nútil k chybám. Keď sa mu podarilo znížiť začal stupňovať tlak až kým sa im po rohovom kope hlavou nepodarilo vyrovnať. Ako sa neskôr ukázalo bol to súboj o prvé miesto no aj napriek tomu sme zostali po zápase ako obarení. Bez nálady a všetci sklamaní ako keby sme si mali ísť hneď baliť kufre. Skvele rozbehnutý zápas sme len remizovali, čo pre nás znamenalo ako keby sme ho prehrali.

(2 : 0)
Do ďalšieho zápasu sme sa stihli nabudiť a odhodlaní odčiniť zakopnutie z prvého zápasu sme sa zahrýzli do súpera. Opäť sme sa po polčase ujali vedenia 2:0, ale tentokrát sme súperovi nedali najmenšiu šancu aby nám víťazstvo zobral. Gólmi sa presadila opäť dvojica posíl a do listiny strelcov sa zapísal aj Martin Vigoda. V závere zápasu sa nešťastne zranil Domink Kudlík, ktorý pri strete utržil tvrdú ranu. Našťastie toto zranenie nebolo tak vážne aby to ovplyvnilo jeho pokračovanie na turnaji.
Záturecký 2, Kudlík, M. Vigoda

3.zápas

XANTO team
vs.
3 : 2
(2 : 2)
Súboj proti organizátorovi turnaja mal byť najdôležitejším v boji o postup. Jedine víťazstvo nám mohlo zabezpečiť istotu postupu aj do nedeľňajšej časti turnaja. Vedeli sme, že súper bude potrebovať taktiež bodovať a tak sme stavili na istotu a do obrany sa presunul Juraj Záturecký, ktorý sa mal presnými prihrávkami postarať o naše gólové šance a zároveň v zadu ustrážiť šikovných hráčov súpera. Od začiatku to vyzeralo, že sa nám tento krok vyplatí. Ujali sme sa opäť vedenia ako prvý, no súper dokázal vyrovnať. Do polčasu sme viedli ešte raz, ale domáci opäť vyrovnali. V druhom polčase sa tak začala črtať dráma o postup. Misky váh naklonil na našu stranu Juraj Plesník, ktorého po treťom opakovaní rohového kopu našiel Dominik Kudlík a videli sme 3:2. V závere zápasu musel súper otvoriť hru, ale nebolo mu to nič platné. Naopak my sme vyrážali do rýchlych protiútokov, ktoré nanešťastie zostali nepremenené. Ku koncu nás podržal skvelý gólman a tak sme sa mohli radovať z dôležitého víťazstva.
Záturecký 2, J.Plesník

4.zápas

XANTO team
vs.
16 : 0
(8 : 0)
Už pred zápasom sme mali istý postup z 2.miesta v prípade akejkoľvek výhry. Ak sme však chceli skončiť museli sme vyhrať minimálne o 7 gólov a prebehli by sme tak nášho súpera z prvého zápasu. Zo začiatku to vyzeralo ako keby sme tohto súpera podcenili a zakončenie nemalo potrebnú razanciu a presnosť. Museli sme zahodiť 3-4 čísté šance aby sme konečne otvorili skóre. Potom sa to však roztrhlo a do polčasu sme už mali potrebné skóre nahraté. V druhom polčase sme súpera točili, ale v niektorých momentoch to bolo až prehnané. Súper nedokázal ani rozohrať a už sa mu tam viezol jeden gólik za druhým. Nakoniec sme zvíťazili úctyhodných 16:0.
Záturecký 5, Kudlík 4, Ondris 3, M.Vigoda 3, Molnár

Vďaka skóre sme zvíťazili v skupine a bez prehry s bilanciou 3 víťazstvá a remíza sme postúpili do nedeľňajšej časti turnaja. Zaujímavosťou je, že z našej skupiny nakoniec postúpili až 4 tímy. Prvé dva automaticky. Organizátor ako jeden z pätice najlepších tímov z tretieho miesta a Umělka tým postúpil vďaka víťazstvu v 2.šanci. Večer sme zakončili pri sledovaní zápasu majstrovstiev sveta v neďalekej hospúdke. Večerný program v podobe diskotéky sme vypustili vzhľadom na našu snahu uspieť aj v ďalšom priebehu turnaja.