Kalendář

Ligové zápasy

XANTO team - Zanzibar

Takto sa nedá !!!

ZVOLEN - V ďalšom kole nás čakal súper okupujúci horné priečky tabuľky. Zanzibar sa ako nováčik v 1.lige uviedol naozaj veľmi dobre a pred vzájomným zápasom im patrila 4.priečka. Na jeseň sme ťahali za kratší koniec a prehrali sme 4:6 vo vytrovnanom zápase. Tentokrát sme si aj vzhľadom na výsledok z posledného kola ale aj vzhľadom na to, že nám chýbala jedine dvojica Peťo Dúbravský a Peter Záchenský, verili na úspešnú odvetu.
  A naozaj zápas začal ako z veľkej knihy rozprávok. Súper s jediným striedačom a nás celá striedačka, už len tento fakt mal nahnať strach. Do zápasu sme vstúpili opäť fantasticky. Skóre otvoril nik iný ako Andrej Škarčák a keď sa k nemu o pár minút pridal aj sviatočný strelec Juraj Plesník boli sme na koni. Vytvárali sme si aj ďalšie skvelé šance, ktoré však zostali nevyužité a v bránke nás podržal výborne Ivo Kostrec, ktorý nie len výborne zasahoval, ale aj si dobre postavil bránku. Neubehla ani polovica prvého polčasu a našej rozprávky bol akoby zrazu koniec. Súper znížil na 1:2 a od tohto momentu akoby s nami seklo. Nevedeli sme si pekne zakombinovať a začalo to čoraz viac škrípať aj smerom dozadu. Scenár z predchádzajúceho týždňa, keď sme do polčasu taktiež prišli o dvojgólové vedenie sa naplnil aj tentokrát. V posledných sekundách Zanzibar vyrovnal na 2:2. Tu sa však podobnosť zo zápasu s Oranjes končí a nastupuje podobnosť zo zápasu s Gitonom.
  Druhý polčas ešte ani nezačal a už bolo 2:4. Totálna strata koncentrácie vyústila do množstva chýb nie len pri zakladaní našich útočných pokusov, ale aj v bránení. V obrane chýbala akákoľvek pomoc a súboje 1 na 1 v ktorých nás súper prehral boli pre nás čoraz nebezpečnejšie. Nedostupovalo sa a hlavne sa nepomáhalo, len sme sa väčšinou prizerali ako nás súper prechádza. Jedinú nádej a bojovný výkon predvádzal v obrane Martin Vigoda. Jednoducho sa už prestalo brániť a začalo sa bezhlavo útočiť vo štvorici, čo vyústilo nutne do ďalších gólov. Pojem štvorec už dávno stratil u nás význam a súper s jediným striedačom ubehal aj našich piatich hráčov na lavičke. Pri skóre 2:6 sa nám pár minút pred koncom podarilo znížiť po jedinej dotiahnutej akcii na 3:6 gólom Igora Betíka. No tento moment nás nenakopol k záverečnému boju o výledok. Nakoniec krutá facka a prehra 3:7.
  V tomto zápase sme prakticky hrali iba prvých 10-12 minút. Potom to už bol koncert Zanzibaru, ktorý nás rozobral do najmenšieho šróbu. V podstate sme tomu veľkou mierou pomohli sami, keďže chýbala z našej strany väčšia bojovnosť, dohrávanie súbojov a najmä lepší kolektívny výkon. Česť výnimkám, ale prehra ide na vrub kolektívu. V obrane ako už bolo spomenuté chýbala tímovosť a pomáhanie si pri bránení súpera jednoduché dostúpenie by veľa krát pomohlo sa ubrániť. Striedanie tiež nedopadlo najlepšie, keďže sme súpera s jedným striedačom mali pohodlne ubehať a unaviť, nestalo sa a sami sme sa počas zápasu unavovali najmä po psychickej stránke. Opäť sa raz ukázalo, že čím nás príde viac tím to pre nás dopadne horšie. Tento krát to však dopadlo aj preto tak, lebo každý chcel hrať, ale nie všetci aj hrali. Na záver ďalšieho pesimizmom podčiarknutého článku len toľko. Odohrali sme zatiaľ štyri zápasy, no v posledných troch sme v každom dokázali vyhrávať minimálne o dva góly no vyhrali sme len jediný, čo už trošku na zamyslenie je.