Kalendář

Ligové zápasy

XANTO team - Oranjes

Všetko zlé bude na niečo dobré?

ZVOLEN - Nášho sobotného súpera Oranjes sme si tak trochu predstavili už v predošlom článku. Ide o kompaktný tím, ktorému sa ťažko vzdoruje a dokáže trestať každú chybu. Posledné zápasy sme s nimi síce prehrali, ale išlo o vyrovnané súboje až do poslednej minúty. Preto sme verili, že ak sa vyvarujeme hrubým chybám dokážeme na tohto súpera vyzrieť a bodovať. Z avizovaných absencií nášho tímu bola jasná neprítomnosť na zápase Igora Betíka. Nečakane pre zranenie neprišiel na zápas povzbudiť Ľuboš Franc , ale aj napriek tomu, že nemohol do hry zasiahnuť z chatových dôvodov prišiel aspoň povzbudzovať Peter Dúbravský. Až na tieto tri absencie sme tak boli takmer kompletný.
 Súper nastupoval do zápasu len s jedným striedačom, čo bol značný nepomer oproti našej lavičke.
 Konečne sa nám podarilo vstúpiť do zápasu bez rýchleho inkasovaného gólu. Hrala sa opatrná hra z oboch strán a každý vyčkával na chybu toho druhého. Aj napriek tomu, že sme si dokázali vytvoriť sľubné príležitosti súper ťažil z rýchleho prechodu do útoku. Po nezachytení útočného výpadu obrancu súpera sme sa razom dostali do nepríjemnej situácie a súper túto šancu ihneď využil na strelenie gólu. Našťastie sme sa nenechali týmto momentom zlomiť a v našej snahe sme ešte viac pridali. Po skvelom prieniku Martina Vigodu, ktorý si loptu potiahol takmer až k rohu a následne prihral pred bránku, sa dokázal presadiť už v treťom zápase po sebe Tomáš Klimo. Bohužiaľ tento gól nám skôr nepomohol ako pomohol. Zbytočne sme sa začali tlačiť dopredu a súper naše prihrávky zachytával. Po viacerých individuálnych chybách pri zahrávaní priameho kopu z hranice vlastnej šestky sme inkasovali do polčasu druhý gól. Od tohto momentu to už proste nejak nešlo.
  V druhom polčase sme inkasovali ďalšiu tvrdú ranu, keď pri odkope zluftoval náš gólman Ivo Kostrec a súper viedol pre nich pohodlných 1:3. Mohol sa stiahnuť, keďže nemal dosť hráčov na striedanie a to im vyhovovalo. Všeobecne sa dá povedať, že sme nebehali ako keby sme mali plnú striedačku. Prestalo sa pravidelne striedať a vydýchavalo sa na ihrisku. Nie všetci však boli zmierený s takýmto vývojom zápasu, no aj napriek individuálnym snahám sa nikomu nepodarilo strhnúť mužstvo k obratu v tomto zápase. Začínali sme upadať a keďže neprichádzali ani žiadne taktické rady, do totálneho presingu sme sa dostali až 3 minúty pred koncom za stavu 1:4. Vtedy už však bolo v podstate o výsledku rozhodnuté a tak ďalšie dva góly v našej sieti už len kozmeticky upravili výsledok na nepríjemných 1:6.
  V tomto zápase sa nám prestalo dariť najmä od druhého inkasovaného gólu v našej sieti. Bohužiaľ súper hral takticky umne, čo nám v mnohých prípadoch naozaj chýbalo. Nevyužili sme ani početnú výhodu na lavičke a neubehali sme súpera. Taktiež snaha o individuálne zakončenie ako tomu bolo v predošlom zápase tentokrát nebola ocenená gólom. Na lavičke chýbalo ale aj slovo vodcu, ktorý by tím nie len povzdbudil, ale upresnil mu aj hru do ďalších minút. Bez neho bolo ťažšie kontrolovať striedania ich dĺžku a sprváne nasadenie hráča na ihrisko, pri štandartkách nasadiť to najlepšie čo máme, resp. na posledné minúty zápasu určiť taktické pokyny, vďaka ktorým by sme mohli zo zápasom ešte niečo urobiť. Do budúcna treba brať s väčšou vážnosťou veci o ktorých sa baví pred zápasom a zrejme aj viac v zápase bojovať, nešetriť sily, keď máme plnú stiredačku a povzbudzovať sa najmä za neprieznivého stavu. Keď to dokáže polovica tímu musí zabrať aj tá druhá inak bude platiť to, že čím nás príde na zápas menej tým sa vieme zomknúť k lepším výsledkom a výkonom v akomkoľvek zložení tímu.