Kalendář

Ligové zápasy

XANTO team - Oranjes

Pekná rozlúčka, alebo privítanie jarnej časti

ZVOLEN - Extrémne rýchlo od extrémne snaživého dopisovateľa. Futbal sa nám skončil len pred nejakými dvomi hodinkami a ja som si už takto na rýchlo dovolil napísať niečo o tomto zápase. Prvý ligový zápas v tomto roku nás čakal dohrávka ešte z jesennej časti. Mužstvo Oranjes považované za ašpiranta na titul bolo favorizované aj vďaka tomu, že sa im počas  zimnej prestávky podarilo zvíťaziť v halovej zimnej MY RELAX lige. V tejto lige sme s nimi prehrali síce 5:1, ale jednalo sa o kvalitný zápas v ktorom sme podali vcelku dobrý výkon. Nezabudnuteľný je aj zápas z letného turnaja, ktorý sme s týmto súperom prehrali až po penaltách.
 Jedným z dôležitých momentov tohto zápasu bol aj fakt, že pre dvojicu našich zakončovateľov to bol posledný zápas v modrých dresoch nášho tímu. Dominik Kudlík prestupuje po tomto zápase práve k Oranjes a Jaro Holík zase k Ideal Stavu. Ako sa však ukázalo bola to pekná rozlúčka s dôležitým bodovým ziskom. Samotný priebeh zápasu začal vyčkávaním z oboch strán. Oba tímy sa snažili čo najmenej kaziť prihrávky. Súpera sme príliš často do šancí nepúšťali a boli sme to práve mi kto sa postaral o prvé vážnejšie šance. Nedarilo sa nám však skórovať ani z vyložených šancí a tak musel prísť gól Jara Holíka, ktorý nekompromisne vyvesil aby sme sa konečne naštartovali. V prvom polčase sa mu podarilo podobný kúsok zopakovať a aj napriek tomu, že sme do polčasu stihli ešte inkasovať zápas sme rozbehli nad očakávania. Vedeli sme, že do druhého polčasu na nás súper vyletí a bude sa snažiť výsledok otočiť vo svoj prospech. Z druhej šance sa mu to aj podarilo. Nás našťastie tento moment nezlomil. Oranjes otvorili hru a často sa vystavovali hrozbe protiútokov. Po pekný akciách sme sa dostali do vedenia 5:2. Súper síce ešte skorigoval na 5:3, ale jeho márnu snahu krotil brankár Barinka, ktorý nie len že súpera likvidoval svojimi skvelými zákrokmi, ale si aj dobre postavil bránku. Tá, keď už nestačil nás dvakrát zachránila pred inkasovaným gólomv. V závere si ešte Igor Betík takmer strelil vlastný gól a aj on by sa zapísal do listiny ,,smoliarov" nášho tímu, ale pohotovým zákrokom ho o túto poctu obral náš skvelý gólman. Pridali sme ešte ďalšie dva góly a pohodlne sme zvíťazili. Aj napriek množstvu nepremenených šancí a zbytočne prekombinovaných protiútokov sme museli byť po zápase spokojní. Za zmienku ešte stoja dve naše gólové akcie. Domink Kudlík sa rozlúčil s naším tímom aj krásnym ,,dloubáčikom" , keď prehodil brankára súpera a zaznamenal tak jeden z najkrajších gólov vo farbách XANTO teamu a taktiež akcia na jeden dotyk, do ktorej sa zapojili všetci hráči na ihrisku aj s brankárom a Michal Macho pohodlne skóroval do odkrytej bránky.