Kalendář

Ligové zápasy

Xanto team - Giton

Povinné tri body sú doma

ZVOLEN - Ďalšie kolo nám postavilo do cesty Giton s ktorým sme odohrali niekoľko vyrovnaných duelov a väčšinou víťazných pre nás. No jeden z našich vzájomných zápasov sa nám hlboko zapísal do pamäte a to najmä preto, že sme prehrali takmer vyhratý zápas. Na jar minulého roku sme proti tomuto súperovy nastúpili s cieľom získať všetky tri body a po polčase 4:0 sme k tomu boli naozaj blízko. Stalo sa však čo nikto nečakal a súper otočil a zvíťazil 5:4. Tentokrát sme si však nič podobné nepripúšťali a išli sme jednoznačne s cieľom získať všetky tri body. Do hry mohola zasiahnuť naša ďalšia posila v tejto sezóne Rasťo Pepich,, naopak k legionárovi Igorovi Betíkovi sa pridal aj Andrej Škarčák, pre pracovné povinnosti chýbal opäť Peter Záchenský a nemohli sme počítať ani s Tomášom Klimom. Dvojica Matej Plesník a Martin Vigoda zas neprišla ako sa hovorí stoprecentná.
  Od úvodu sme to boli práve my kto diktoval tempo. Náznaky šancí prišli hneď v prvých minútach a netrvalo dlho kým sme sa presadili. Najmä zásluhou Rasťa Pepicha sme sa rýchlo dostali do vedenia 3:0, keď dva góly sám nekompromisne dal a na jeden prihral. V polovici polčasu už sme vyhrávali 4:0 a vyzeralo to, že zápas máme v suchu. Z ničoho nič však bolo zrazu 4:2 a hlavami nám prebehol scenár z posledného vzájomného zápasu. Súper ku koncu polčasu ešľte zatlačil, ale ďalší gól v našej sieti z toho však nebol. Cez polčasovú prestávku sme museli pochmúrne myšlienky vyhnať z hlavy a opäť začať hrať naplno.
  Do druhého polčasu sme nastúpili ako sa patrí a naša aktivita bola okorenená ďalšími dvoma gólmi. Svoje druhé góly v zápase zaznamenali Matúš Vrbický a Peťo Sekerka. Najmä Matúšov gól z voleja by sa určite uchádzal v ankete gól mesiaca o popredné miesta. V ďalšom priebehu sme súperovi toho naozaj moc nedovolili dali sme ďalšie dva góly a aj keď po zmätku v našej obrane sme inkasovali aj tretí krát s výsledkom nášho jednoznačného víťazstva to však už nič neurobilo. Vyhrali sme 8:3 a prvý krát v tejto sezóne sme tak bodovali naplno
  Možno sme tentokrát nepodali najlepší výkon, ale proti tomtu súperovi to úplne stačilo. Veľa našich šancí zostalo opäť nepremenených a v niektorých momentoch skvele podržal brankár súpera. My sme sa našťastie nezlomili, keď súper znížil na rozdiel dvoch gólov a s prehľadom sme kráčali za víťazstvom. O tento úspech sa postarala svojimi gólmi trojica Matúš Vrbický, Peťo Sekerka a Rasťo Pepich, ktorá strelila po dva góly. Najmä posledná menovaná dvojica si na ihrisku dobre rozumela a ich kombinácie mali hlavu, čo určite dáva perspektívu úspchu do budúcna.