Kalendář

Ligové zápasy

XANTO team - Giton

Ako sa dá prehrať vyhratý zápas !!!

ZVOLEN - Prvý z dôležitých zápasov v boji o záchranu nás čakal proti Gitonu. Dôležitosť tohto zápasu sme si všetci uvedomovali, veď na tohto súpera sme strácali len 3 body a výhra by nás určite posilnila aj do ďalších zápasov. S Gitonom máme vyrovnanú bilanciu a zväčša ide o vyrovnané a dramatické zápasy. Na zápas sme sa zišli v hojnom počte a najmä v správnej životospráve, až na malú výnimku si väčšina odpustila piatočné hýrenie. Chýbali len Peťo Dúbravský a Andrej Škarčák.
  Vstup do zápasu sa nám podaril fantasticky. Prvý gól sa nám podaril streliť dosť kuriózne, ale skôr by som to prisúdil skúsenostiam. Martin Vigoda pri zahrávaní rohového kopu hľadal pred bránkou niektorého so spoluhráčov, ale súper si nešťastne zrazil loptu so vlastnej bránky. Tento gól nás postavil na nohy a súperovi sme prakticky nič nedovolili. Keď už sa aj dostal k zakončeniu buď zakončil nepresne, alebo nás podržal brankár Kostrec. Do polčasu sme sa presadili ešte trikrát. Skórovať sa podarilo po druhýkrát Martinovi Vigodovi a presadil sa aj Dominik Kudlík a aj Peter Záchenský. POlčas sme vyhrali 4:0 !!! a všetci sme boli v nádeji na skvelý výsledok. Lenže slová o neuspokojení sa cez polčasovú prestávku akokeby predznamenali ďalší vývoj zápasu.
  Keď sme si hovorili, že dva rýchle góly súpera by ich mohli dostať na koňa ani sme neverili, že by sa niečo také mohlo stať. A stalo sa.  Súper sa dvakrát presadil a nám sa z jednoznačnej záležitosti stávala dráma. Zrazu nám nevychádzalo takmer nič. Najmä pri dostupovaní pri štandartkách sme boli bezradní. Podarilo sa nám síce ešte zásluhou Dominika Kudlíka dostať do vedenia 5:2, ale to bolo z našej strany všetko. Súper ucítil šancu a naša pohoda z prvého polčasu bola preč. Giton sa presadzoval čoraz jednoduchšie a s blížiacim sa koncom sa im podarilo dokonca vyrovnať. Nakoniec bol z toho dokonalý obrat a naše znechutenie bolo nesmierne. Prehrali sme si vyhratý zápas!!!
  Nespomínam si na podobný zápas, ktorý by sme mali tak jednoznačne rozohratý a nakoniec ho prehrali. Bohužiaľ aj o tom je šport a tentokrát sme si vypili kalich horkosti až do dna. Nedostatočné dostupovanie v obrannej fáze súper využil a pohodlne skóroval. Jediné čo nám zostáva je poučiť sa z takýchto chýb.