Kalendář

Ligové zápasy

Krištál - XANTO team

Zbytočná dráma

ZVOLEN - Po turnajovom piatku nás čakali v sobotu ligové povinnosti. Krištál získal body až v predchádzajúcom kole, keď porazil Legionárov. Do zápasu sme išli s cieľom bez problémov zvíťaziť aj napriek tomu, že nám chýbala až pätica hráčov. Ani súper však nenastúpil vo veľkom počte a tak malo byť len otázkou času kedy sa o zápase rozhodne. Nikto však neočakával, že zápas bude až takou drámou. Zbytočnou ako už hovorí nadpis článku. O priebehu celého stretnutia sa dozviete ak budete čítať ďalej alebo si môžete prečítať report zo zápasu
Opatrný úvod z oboch strán vystriedala naša útočná aktivita. Začali sme si vytvárať šance, z ktorých tri boli v prvom polčase premenené. Ťažili sme najmä z rýchlych protiútokov, aj keď sa nedá povedať že by sme ich premieňali 100%-ne. Z rytmu nás vyviedol rozhodca, ktorý proti nám po 6. faule nariadil pokutový kop ( z 10 metrov pozn. red. ). Ten však zostal po zlom zahraní súpera nepremenený. Na naše kopačky prišla nervozita a miestami sme si zavarili aj sami po chybných prihrávkach. Do konca polčasu sa však už nič na skóre nezmenilo. V druhom dejstve sme pridali ďalší gól a bolo to už 4:0, ale to čo sa začalo diať potom pripomínalo skôr zlý sen ako taktické udržiavanie výsledku. Najprv si Peťo Vigoda pri odkope brankárom vyrazenej lopty dal z otočky takmer ukážkového vlastenca. Lopta našťastie skončila len na konštrukcii bránky a do bezpečia ju odkopol Jarko Šlacký. Krištálu sa aj tak podarilo znížiť, keď súperov útočník využil zlé brankárove postavenie. Potom prišiel faul Jarka šlackého v pokutovom územý a premenený pokutový kop ( zo 6 metrov pozn. red. ). To však ešte nebol koniec drámy. Súper využil našu nedôslednosť a možno už aj únavu. Po kombinácii zostali pred bránkou až dvaja voľní hráči a tí sa dokázali pohrať s brankárom a do prázdnej bránky zakončiť. Krištálu sa podarilo šokujúco vyrovnať 20 sekúnd pred koncom, keď po strele z diaľky gólman Plesník neudržal loptu a z dorážky sa útočník Krištálu nemýlil. Vo vyhecovanom závere sa nám však podaril malý zázrak. Priznám sa, že už ani neviem ako sa náš brankár rozbehel pred šestku aby zachytil loptu. Prihral ju Peťovi Vigodovi a ten ju poslal na Dominika Kudlíka. Ten v posledných sekundách prekonal brankára Krištálu a vrátil nám stratené víťazstvo.

Hodnotenia:
hviezda zápasu (hviezda zápasu) : Dominik Kudlík
To čo sa udialo v poslednej minúte zápasu som už dlho nevidel. Dominik chladnokrvne zakončil akciu, ktorá doslova v poslednej sekunde znamenala pre nás tri body.

babrák zápasu (babrák zápasu) : útočníci v 2.polčase
Najmä ich prístup k obranným činnostiam nás stál takmer nervy. Nepokrývali poriadne súperovi hráčov a takmer sme prišli o cenné tri body.

smoliar zápasu (smoliar zápasu) : Juraj Plesník
Taktiež som už dlho nevidel aby niekto tak vybuchol ako tomu bolo pri vyrovnávajúcom góle na 4:4. V prvom polčase podržal mužstvo a na začiatku druhého taktiež. Až na jeden gól nemohol prakticky nič robiť bez pomoci svojich spoluhráčov a tí ho v troch gólových momentoch moc nepodržali.

(JP)
Poslední komentáře
21.10.2008 14:28:03: Viete preco sme napokon vyhrali tento zapas? .... LEbo heslo zapasu bolo : Zabi šviňu ! smiley${1}