Kalendář

Ligové zápasy

Haliganda - XANTO team

Krutý debakel !

ZVOLEN - V sobotu na nás čakal veľmi ťažký súper.  Haliganda patrí po zlúčení so Slovakiou určite medzi jedného z favoritov na celkové prvenstvo. Preto sme nemali pred zápasom veľké oči. Keďže sa v ten istý víkend konal v meste aj jarmok, bolo zrejme len otázkou, kto všetko sa ho zúčastnil a kto si zo sebou doniesie na ihrisko aj zvyšky ,,nálady" predošlého večera. Kto očakával debakel, ten sa ho aj dočkal.... ale....
  Nepríjemné prekvapenie nás čakalo ešte pred začiatkom samotného zápasu. Na ihrisko sa dostavila len pätica hráčov a aj napriek tomu, že bol Jaro Holík prítomný na ihrisku vôbec to nevyzeralo, že by mal nastúpiť. Preto sa do dresu ako železná rezerva prezliekol s členokom laborujúci Juraj Plesník. Do bránky sa vrátil Martin Barinka, ktorý si chcel svoj debut v najvyššej lige odkrútiť s čo najlepším výsledokom.
  Piatočná noc opäť zanechávala za sebou svoje stopy. Lenže s úvodným výkopom sa všetky sily sústredili na eliminovanie ofenzívnej sily súpera. Úspešne sa nám to darilo a dokonca sme sa prekvapujúco dostali aj do vedenia. Treba však napísať, že zaslúžene, pretože naša hra bola presnejšia a nebezpečnejšia než súperova. Menší počet hráčov nám neublížil, práve naopak. Mužstvo sa zomklo a s jedným striedačom boli hráči vo väčšom tempe. Všetci na ihrisku bojovali ako sa na prvú ligu patrí. Skvelými kombináciami sa prezentovala najmä útočná dvojica Dominik Kudlík - Igor Moravčík. Chalani kombinovali s milimetrovou presnosťou a do polčasu sme sa gólovo presadili ešte dvakrát. Polčas skončil pre nás nádejne 3:1, ale to v prípade Haligandy ešte nič neznamená. Druhý polčas sa však roztrhlo vrece s gólmi. Po pekných kombináciaách sme natoľko rozleptali hru súpera, že posledné minúty odohrali hráči Haligandy znechutení. My sme s nadšením a zápalom deklasovali Haligandu 9:1 !!! Naše prvé víťazstvo v prvej lige, k tomu s kvalitným súperom. Za sobotný výkon si zaslúžia všetci 10 z 10. XANTO team !!!!!

autor: Juraj Plesník