Kalendář

Ligové zápasy

Fortuna - XANTO team

Poltucet gólov v 1.polčase!

ZVOLEN - Sobotné ráno nás privítalo zahmlene, no mi sme mali pred zápasom dosť jasno. Proti Fortune sme si verili a trúfali sme si na víťazstvo. Fortune úvod sezóny vyšiel a zo štyroch zápasov ich dokázal poraziť len Lokomotýv 5:6 v 2.kole. V zaznamenanej histórii nášho tímu sme sa s týmto súperom stretli len na turnajoch. Vo všetkých troch zápasoch sme s týmto súperom hrali vyrovnaný futbal s bilanciou 1 víťazstvo a 2 prehry o gól ( zápas - Fortuna cup, zápas - Xanto cup, zápas - Stardust cup ). Ako to vlastne dopadlo dnes si prečítate ak budete čítať ďalej.

alebo si prečítať report zo zápasu
Začali sme skutočne famózne, keď už po niekoľkých sekundách sa presadil Tomáš Vigoda. Tento gól nás naštartoval a upokojil zároveň. Keď tento istý hráč pridal aj druhý gól bolo zrejmé, že sme na dobrej ceste za ziskom troch bodov. Súper sa síce snažil z vývojom zápasu niečo urobiť, ale jeho nebezpečné šance končili buď na našom brankárovi, alebo tesne mimo bránky. V týchto momentoch sa lámal chlieb a kontaktný gól mohol Fortunu postaviť na nohy. Nestalo sa a keď sa po dlhom pase od vlastnej bránky a skvelom zrýchlení presadil Dominik Kudlík bolo to už tri nula a to sme nemali za sebou ešte ani polovicu polčasu. V ďalšom priebehu zápasu sme mali niekoľko ďalších sľubných šancí. Do konca polčasu sa podarilo presadiť Dominikovi ešte raz a keď sa k nemu pridali Matej Plesník a Igor Betík, polčas skončil suverénnym skóre 6:0. Druhý polčas sme sa opäť, podobne ako v zápase s Tornádom, nejakým spôsobom uspokojili. Súper hral vabank s úmyslom streliť aspoň čestný gól. Nám sa otvárala šanca na protiútoky, no prečíslenia 3 na 2 resp. 3 na 1 zostali z našej strany nevyužité. Fortuna sa čestného úspechu nakoniec dočkala. Našťastie sme sa aj my strelecky prebrali a po kombinácii Martin Vigoda Igor Moravčík druhý menovaný pohodlne skóroval do prázdnej bránky. Strelecký útlm ešte na moment prebral svojim druhým gólom Igor Betík, ale to bolo z našej strany všetko. Fortuna v závere zápasu znížila už len na konečných 2:8 z ich pohľadu. Suverénny prvý polčas nám tak zabezpečil ďalšie cenné body a ďalšiu vysokú výhru v 2 lige.

Hodnotenia:
hviezda zápasu (hviezda zápasu) : Tomáš Vigoda
Je ťažké vybrať jedného hráča, ktorého označiť za hviezdu zápasu. Aj napriek tomu to skúsim. Vďaka Tomášovim prvým dvom gólom sme sa naštartovali za víťazstvom a to je z postu obrancu chválitebné. Prehliadnuc niektoré drobné zaváhania podal dobrý výkon.

babrák zápasu (babrák zápasu) : Juraj Plesník
Budem trošku sebakritický a keď som už dokázal vybrať jedného hráča za hviezdu musím vybrať aj jedného z a babráka. Nič v zlom samozrejme. Dve-tri chybyčky z ktorých jeden bol gól a dva nebezpečné protiútoky. Takže nie až taký babrák, ale nikto iný nevyviedol nič horšie :)

smoliar zápasu (smoliar zápasu) : Martin Barinka
Dnes by som za smoliara dal asi nášho brankára Maťa Barinku. Aj napriek niekoľkým skvelým zákrokom a aj šťastiu samozrejme ( ale to dobrý brankár nepotrebuje ) mu nebola dopriata prvá ligová nula. Za ani jeden z gólov nemohol a tak smoliarsky prišiel o takú podctu akou nula určite je.

(JP)
Poslední komentáře
11.10.2008 15:17:23: Keď už dokážem označiť seba za babráka zápasu, pripravte sa na to, že si trúfnem aj na niekoho iného...