Kalendář

Ligové zápasy

Euroteam - XANTO team

Na úvod proti obhajcovi prvenstva

ZVOLEN - Prvá liga nás privítala skutočne skvostne, keď hneď na úvod sme si zmerali sily s obhajcom minuloročného prvenstva mužstvom Euroteam.  Do zápasu sme nastupovali s veľkými očakávaniami a kto by čakal jednostrannú záležitosť možno by bol prekvapený. čítajte ďalej a dozviete sa viac.....
  Pre zranenia a pracovné povinnosti sa do bojov o prvé body nemohlo zapojiť až 7 hráčov, ktorí v minulej sezóne patrili medzi stabilných hráčov nášho tímu. Citeľne mohli chýbať najmä brankárska opora Martin Barinka, namiesto ktorého nastúpil Jarko Šlacký, a útočný záprah Domino Kudlík, Peťo Dúbravský a Igor Betík. Ani obrana nebola stopercentná no po dlhej dobe sa vrátil do zápasu Martin Vigoda. Do zadných radov sa musel stiahnuť chladnokrvný zakončovateľ Igor Moravčík, no aj napriek početnej neúčasti sme nenastupovali v oslabenej formácii. Naše rady vystužili dve nové posili . Všestranný Robo Baláž z Rudo Teamu a ďalší skvelý kanonier Jaro Holík zo Slovakie.
  Skorá ranná hodina určite poznačila nejedného futbalistu. Väčšina vyzerala ako po preflámovanej noci a to nie len z nášho tímu. Na veľké prekvapenie to na ihrisku tak nevyzeralo. Hneď z úvodu sme pocítili, že 1.liga bude náročná najmä na dohrávanie súbojov. Neraz sme pocítili, že súper dokáže využiť každé zaváhanie. Nebáli sme sa a aj my sme vystrkovali rožky. Odvaha nechýbala najmä našim novým posilám, ktoré neraz zamestnávali brankára Euroteamu. Na prekvapenie všetkých sme sa dostali do vedenia práve gólom novica v drese XANTO teamu Roba Baláža. Prekvapivý gól trochu súpera zaskočil a nechýbalo veľa a Matej Plesník mohol skórovať. Jeho strelu však zastavila tyčka. Smerom dozadu to nebolo ideálne no chyby sme naprávali našou bojovnosťou, kým nám sily stačili. Druhý polčas prinisol ďalšie šance aj na našej strane. Súper však dokázal svoju kvalitu a otočil na 2:1. Ičko Moravčík dokázal ešte vyrovnať, ale to bolo z našej strany všetko. Keď sa Euroteam dostal do vedenia umne kontroloval hru a my sme sa do vyloženej šance už nedostali. Zaujala ešte tyčka Martina Vigodu z priameho kopu, no v poslednej 5 minútovke sme sa nechali súperom doraziť. V snahe vyrovnať nám súper uštedril ešte dva kúsky a zaslúžene tak vyhral 5:2. Pochvalu si však zaslúžia aj všetci hráči XANTO teamu, ktorí nastúpili. Za predvedený výkon sa nemusíme hanbiť a pri troche šťastia sa mohlo zrodiť prvé prekvapenie novej sezóny. Výsledok 2:3 pre Euroteam by bol asi hodnovernejším odrazom tohto zápasu, ale body znamenajú viac ako skóre

autor: Juraj Plesník
Poslední komentáře
20.09.2009 22:28:11: nepočul si kvika,v druhom polčase "to preto vyhravaťe ,lebo dubro prišiel"tak nebud skromný
20.09.2009 01:50:09: tu asi rozhodlo množstvo alkoholu v krvi...smiley${1}
20.09.2009 01:47:56: výborný výkon.... krásnny výsledok a naje... haliganda
16.09.2009 11:40:18: pozeralo sa na to veľmi dobre - boli ste super