Kalendář

XANTO team

XANTO team - Stardust

V derby gólová prestrelka

ZVOLEN - Po dvoch rokoch sa v lige stretávame so starým známim súperom. Aj napriek nižšiemu umiestneniu v minulej sezóne II. ligy sa mužstvu Stardust podarilo vybaviť si účasť v najvyššej súťaži. Už úvodné vystúpenia naznačili, že učinkovanie tohto tímu bude určiote prínosom. Aj pre nás má tento súper zvláštne miesto. Už roky totiž patrí k naším rivalom a zápasy s nimi majú vždy ten správny náboj derby zápasov. Pravidelne sa vzájomné stretnutia končia drámou s vyrovnaným výsledkom. Tento rok tomu nebolo inak.
  Dôležitým momentom bol návrat Martina Barinku do bránky, ktorý aj napriek chorobe chcel tímu pomôcť k prvým bodom. Do hry však nemohol zasiahnuť Tomáš Vigoda, keďže odvolanie na dvojzápasový dištanc sa nedostavilo.
  Súper mal raketový nástup do zápasu. Aktívny zakončovateľ Stardustu Pavol Haring nám už od začiatku robil v obrane vetry a najmä jeho zásluhou stál súper celý prvý polčas pevne na nohách. Po faule na tohto kanoniera sa z hranice bránkoviska presadil nekompromisne Lukáš Grega. Súper bol na koni, ale mi sme išli jasne za naším cielom. Do polčasu sme síce stále doťahovali náskok súpera, ale vďaka gólom Mateja Plesníka a Petra Dúbravského bolo 2:2. Paradoxom celého zápasu však boli naše gólové šance. Zo 100%-ných šancí nám to tam nechcelo veľmi spadnúť a naše góly padali  zo šancí, ktoré by možno nikto za 100%-né nepovažoval. Dôležité však bolo, že to tam padlo.
  V druhom polčase same sa dokázali utrhnúť až na 7:3. Za zmienku stoja najmä góly Martina Vigodu a Petra Ondrisa. Martin Vigoda sa presadil po sklepnutí Peťa Dúbravského a halfvolejom z blízka perfektne prekonal branmkára súpera. Peťo Ondris zas aj za pomoci teču jedného z obrancov nečakane preloboval bezmocného gólmana. O podobný  kúsok sa postaral aj Peter Dúbravský, ktorý sa lišiacki presadil z blízka. Za tohto stavu sa však dostavilo uspokojenie, alebo niečo čo by sa nám už predsa nemalo stávať. Naša snaha ukludniť hru priniesla presný opak. Všetci sa začali ťahať dopredu a ani rozohrávka nebola ideálna. Z ničoho nič sme inkasovali dva rýchle góly a bolo to už len 7:5. Dráma sa začala črtať. Ukludnenie priniesol gól Igora Moravčíka, ktorý odčinil svoju chybu pri jednom z gólov a priniesol tak potrebný kľud na naše kopačky. Konečne sme začali hrať tak ako sa za podobného stavui hrať má a loptu sme si prihrávali a nehrnuli sa do plnej obrany súpera. V závere sme predsa len inkasovali ešte raz, keď sa presadil rýchlik Palo Haring a upravil na konečných 8:6.
  Z vyrovnaného zápasu sa stala pre nás jasná záležitosť, ktorú sme si dokázali zdramatizovať sami. Musíme si na to už konečne dať pozor, lebo v I.lige sa takéto zaváhania kruto trestajú.