Kalendář

XANTO team

XANTO team - SlovHaliganda

Keď dobrý výkon nestačí na body

ZVOLEN - Jeden z najúspešnejších tímov posledných rokov, ktorý disponuje kvalitným kádrom a zbiera jeden úspech za druhým. Haliganda patrí medzi ťažko zdolateľné tímy, ale keď sa nám to podarilo na jeseň prečo by sa nemohlo aj tentokrát. Červeno-čierny mali o motiváciu naviac, keďže nám určite chceli oplatiť drtivú prehru 9:1 . Tentokrát sa v piatok nekonal žiadny jarmok a tak sa dal očakávať náročný zápas so súperom odhodlaným bodovať naplno.
  Do bránky sa vrátil Martin Barinka a v tíme sa predstavila aj prvýkrát v modrom drese dvojica nových hráčov. Peter Ondris a Lukáš Jankovský nakoniec sympaticky zapadli do nášho tímu.
  Od začiatku sa hralo takticky a nikto nechcel spraviť chybu. Do vedenia sme sa prekvapujúco ale aj trochu zaslúžene vďaka Peťovi Ondrisovi dostali my. V ďalšom priebehu sa nám nedarilo premeniť šance a súperovi sa podarilo otočiť. Do polčasovej prestávky sme odchádzali za nerozhodného stavu, keď sa nekompromisným zakončeným z priameho kopu presadil Igor Moravčík. V ďalšom priebehu sa nám darilo súpera držať mimo dostrel našej bránky. Keď už sa aj dostali k strele skvelými zákrokmi sa prezentoval gólman Barinka. Opäť sme boli nedôrazný pri zakončovaní a niekedy chýbalo aj kúsok šťastia aby to tam padlo. Do vedenia sme sa dostali ešte raz po peknej akcii a zakončení Martina Vigodu, ale ako sa ukázalo ani tento moment nakoniec na body nestačil. Súper zatlačil a po individuálnej akcii Maja Koreňa strhol víťazstvo sedem minút pred koncom na svoju stranu. Príliš neskoro sme sa snažili otvoriť hru a zatlačiť súpera. Náš tlak prišiel až v poslednej minúte ale to už Haliganda umne ubránila. Prehra mrzí najmä preto, lebo dnes sme mali na to Haligandu opäť poraziť.