Kalendář

XANTO team

XANTO team - Remos

Po prvý krát komplet, ale bez bodov

ZVOLEN - V 9.kole zvolenskej mestskej ligy v malom futbale nám žreb určil za súpera Remos, ktorý nemá práve najlepšiu sezónu. Len pred týždňom sa im podarilo pretrhnúť šňúru 5 prehratých zápasov po sebe ( postupne prehrali so Stardustom 5:7, L-Trade 1:3, Gtionom 4:18, Euroteamom 5:7 a Rudo teamom 6:10 ). Remos vyhral s Oranjes 3:2 a podarilo sa im odpútať z posledných priečok. Naopak naša situácia sa dramatizuje a za dva týždne sme spadli na posledné miesto so ziskom len 4 bodov. Naša bilancia z posledných 5 zápasov bola 0 výhier 1 remíza a 4 prehry so skóre 17:35. S týmto súperom sme v poslednom kole predchádzajúcej sezóny zaznamenali fantastický výsledok, keď sa nám podarilo zdolať ich 8:7 a tak sme určite nenastupovali so sklonenými hlavami. O svoje premiérové góly sa vtedy postaral Peter Záchenský. Po prvý krát v sezóne sme sa zišli v kompletnej zostave. Nechýbal nikto, no aj napriek tomu sme tesne pred zápasom spravili zmenu, keď do bránky nastúpil Juraj Plesník a náš gólman tak zostal len koučovať na lavičke.
 Do zápasu sme sa pustili odhodlane a aj napriek skoršej rannej hodine sme boli všetci relatívne v pohode. Najviac sme očakávali o dua navrátilcov Igora Betíka a Dominka Kudlíka, ktorý mali súperovi neustále podkurovať. Podarilo sa nám otvoriť skóre zápasu, no nepresadil sa nikto z týchto dvoch. Do streleckej listiny sa zapísal Peter Záchenský , ktorý volejom z prvej trafil nádherne od tyčky. Na tento gól mu oblúčikom za obranu perfektne prihral Tomáš Vigoda. Súper nenechával nič na náhodu a snažil sa o skoré vyrovnanie. To sa mu aj podarilo, keď náš brankár nezachytil loptu po priamom kope a následná dorážka skončila v našej sieti. Po ďalšej veľkej hrúbke na našejpolovici ihriska sa útočník Remosu rútil sám na nášho brankára. Rutinérsky ho obišiel a pohodlne skóroval, či dostal svoj tím do vedenia 2:1. V ďalšom priebehu zápasu sme sa prezentovali niekoľkými tutovými šancami, ale brankár Remosu vyťahoval jeden skvelý zákrok za druhým. Za zmienku stojí šanca Ľuboša Franca, ktorú sme už všetci videli v sieti. V niektorých momentoch to bola aj naša nemohúcnosť v zakončení resp. umiestnení strely. Šancí sme mali až až a keby sme premenili aspoň polovicu mali by sme pekne vykročené za výhrou. Polčas sme tak tesne prehrali no v druhom sa takmer nič nezlepšilo.
  Druhý polčas sme začali snahou o vyrovnanie, no nakoniec to bol súper, ktorý skóroval. Opäť zbytočná strata lopty a prečíslenie a gól do odkrytej bránky. Pretlak hráčov na lavičke spôsobil, že v útoku sa na 2 pozície točilo až 6 hráčov, čo spôsobovalo predĺžené striedania na úkor výkonu. Namiesto neustáleho napádania sme len vyčkávali na súperovu chybu. Svetlý moment prinieslo striedanie Dominika Kudlíka, ktorý sa dokázal nekompromisne presadiť a strelou pod brvno zblízka znížil na rozdiel gólu. To však bolo všetko a po ďalšom prečíslení a bez návratu jedného z útočníkov nás súper rozobral tak, že loptu smerujúcu pred bránku sme už zachytiť nedokázali a bolo ako sa hovorí vymalované. Pohodlným gólom do úplne prázdnej bránky tak Remos potvrdil svoju výhru ( mimochodom nebolo ďaleko od toho aby to skončilo vlastencom). V posledných minútach sa už nič podstatné neudialo a tak po nie veľmi presvedčivom výkone sme prehrali 2:4.
  Táto prehra nás zrazila hlboko na poslednú priečku, keďže práve s Remosom sme okupovali posledné priečky. Na 9. Miesto zaručujúce záchranu tak strácame 3 body. Chýbala nám väčšia iskra a zápal pre hru, zbytočné chyby v momentoch, keď sme ani neboli pod tlakom a neistota v premieňaní šancí nám k dobrým výsledok určite nepomôžu. Tentokrát bola naša 100%-ná účasť skôr na škodu. V predchádzajúcich zápasoch sme doplácali na málo striedačov tentokrát ich bolo akosi priveľa. Striedalo sa najmä v útoku dosť pomaly a nepravidelne na ihrisko sa dostávali dvojice, ktoré toho príliš nenamútili a potom dvojice, ktoré aj keď zavarili súperovi potom sa na dlhé minúty na ihrisko nedostali. Organizácia hry spadla na 0 bodov a už aj priame kopy, ktoré zahrávame sú našou nevýhodou. Naša improvizačná hra a hra na individuálne výkony jednotlivcov nás v 1.lige nezachránia a ak sa nič nezmení , tak sa z posledného miesta už vyškriabať nedokážeme. Nie každému sa totiž zápas musí podariť.