Kalendář

XANTO team

Xanto team - Oranjes

Bod takmer na dosah

ZVOLEN - Dlhoočakávaný začiatok sezóny 2012/2013 pre nás prichystal v poslednej dobe nášho najčastejšieho súpera. Okrem ligy sme sa s týmto súperom stretli za posledný rok niekoľko krát aj na turnajoch, no až na jarné ligové kolo sa nám nepodarilo ich zdolať. Chuť do zápasu bola veľká a tak ako býva väčšinou zvykom na prvé kolo sa schádzame v plnom počte. Nebolo tomu inak ani tentokrát a dokonca sa hneď v úvodonom kole predstavili aj naše tohto sezónne posily Matúš Vrbický a Peter Kozárik.
  Už od úvodu nám dával súper najavo, že je technicky na tom lepšie. Ich kombinácie boli oveľa nebzpečnejšie ako tie naše a čo viac darilo sa im presadzovať individuálne. Väčší počet hráčov na našej lavičke ( dokopy sme mali 10 hráčov do poľa ) nám skôr prekážal ako mal pomôcť. Miestami sa striedania zbytočne predlžovali a namiesto rýchleho tempa, ktoré sme v takomto počte mohli v pohode držať sme sa prispôsobovali hre súpera. Ten v podstate len vyčkával na našu chybu a podnikal rýchle protiútoky, ktoré sa končili nebezpečnými šancami. V obrane nebolo stopercentné a chýbal väčší dôraz a väčšia bojovnosť. Taktiež nám nevychádzalo ani dostupovanie a dve takéto naše chyby súper využil. Dostal sa do vedenia 2:0 a nám nezostalo nič iné ako vytvoriť väčší nátlak v útočnom pásme. Tu sme však troskotali nie len na našej nepresnosti, ale aj na súperovom brankárovi. Niektoré naše kombinácie a prihrávky nemali hlavu ani pätu, ale našťastie prišiel moment zo záveru polčasu po ktorom našiel Tomáš Vigoda pred bránkou lepšie postaveného Igora Betíka a ten z prvej prestrelil všetko čo mu stálo v ceste - 1:2.
  Do druhého polčasu sme síce nastupovali ako keby sa nám moc nechcelo, ale na ihrisku to vyzeralo úplne inak. Podarilo sa nám zakombinovať a hneď v prvej minúte mohol vyrovnať Andrej Škarčák, ktorý si po peknej narážačke spracoval loptu na hruď, no bohužiaľ jeho zakončenie už nebolo presné. Aj ďalšie naše šance končili väčšinou nepresne, alebo prízemnou strelou s čím brankár Oranjes nemal problém. Naše nevyužité šance nás mohli mrzieť, pretože súperovi sa podarilo opäť odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Po tomto momente sme dokázali, že vzdávať sa predčasne nie je naša vlastnosť. Najkrajšie momenty z našej strany boli na ceste. Po góloch Andreja Škarčáka a Martina Vigodu sme sa na prekvapenie súpera dostali do zápasu, keď sa nám podarilo vyrovnať. Do konca zápasu však zostávalo niečo viac ako 10 minút a tak už sme si nemohli dovoliť inkasovať žiaden gól. Bohužiaľ toto sa nám opäť raz nepodarilo a po ďalšom nedôraznom súboji pri autovej čiare sa podarilo Oranjes skórovať po štvrtýkrát, čo sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúci moment. Naša záverečná snaha o posledný pokus na vyrovnanie prišla príliš neskoro a tak sme na úvod prehrali tesne 3:4.
  Do zápasu sme nastupovali so šiestimi striedačmi, čo sa nakoniec ukázalo skôr ako nevýhoda. U súpera nám robila najväčší prievan dvojica Bosák - Borbély, keď nakoniec obaja strelili po dva góly. Nedokázali sme si s nimi dôraznejšie poradiť a tak sme zbytočne inkasovali. Svetlým momentom však bol obrat z 1:3 na 3:3, čo nám do budúcna určite dalo skúsenosti nevzdávať sa za žiadneho nepriaznivého stavu. Máme na čom stavať, no musíme začať viac bojovať ak cheme bodovať.