Kalendář

XANTO team

Xanto team - Haliganda

Nové dresy nepomohli

ZVOLEN - Prvé jarné kolo sme po minulotýždňovom odklade odohrali až túto sobotu. Žreb nám hneď na úvod určil súpera z kategórie najťažších Haligandu, obhajcu a ašpiranta na titul aj v tejto sezónu. Dve veľké prekvapenia nás čakali ešte pred samotným výkopom. To príjemnejšie bolo, že od tohto zápasu budeme nastupovať v krásnych nových dresoch na ktorých hrdo svieti naše tímové logo. To druhé prekvapenie už tak príjemné nebolo. Už dopredu sme vedeli, že nemôžeme rátať so službami Andreja Škarčáka, ktorý odišiel do Citizens. A keďže nás choroba a pracovné povinnosti oklieštili na minimálny možný počet, do zápasu sme nastúpili len piati. V bránke s Peťom Kozárikom a do poľa sa postavili do obrany bratia Vigodovci a do útoku bratia Plesníkovci.

Bola len otázka času kedy sa v naháňačke mačky s myšou Haliganda presadí. Naša hra bola postavená doslova na betónovaní, no bez striedača sme na dokonalé bránenie aké by sme proti takémuto súperovi jednoducho nemali, hlavne keď sa súper dostal do prečíslenia. Prvá poriadna zápasová záťaž sa bohužiaľ prejavila dosť rýchlo na úbytku síl. Aj napriek našej snahe sa nám súpera ubrániť viackrát nepodarilo. Našťastie nás podržal brankár Kozárik a párkrát aj konštrukcia bránky. Niekedy aj nepresnosť súpera, ale ten si to s pohodlným náskokom mohol dovoliť. Napríklad pri nepremenenej penalte v prvom polčase. S narastajúcim skóre to už vyzeralo, že tento zápas by sme mali radšej zabaliť, ale po korigujúcom góle Mateja Plesníka skončil polčas ešte zmierlivým skóre 1:4.
  Polčasová prestávka nám baterky nedobila. Hlavne v útoku sme boli nebyť Mateja takmer nulový. Nejaké náznaky z našej strany sa tam ešte črtali, ale ďalší gól sme už pridať nedokázali naopak inkasovali sme do konca zápasu ešte trikrát a s celkovým skóre 1:7 sme tento zápas dohrali dokonca.

Ťažko môžem hodnotiť tento zápas, keďže sám som bol v podstate po piatich minútach len dopočtu a chalanom som nedokázal pomôcť ani len vykopnúť loptu. Na to v akom počte sme sa zišli treba vyzdvihnúť najmä to, že sme dohrali až dokonca. Nové dresy sme síce výhrou nepokrstili, ale keď sa zídeme v plnom počte určite budeme môcť dosiahnuť lepšie výsledky.