Kalendář

XANTO team

XANTO team - Haliganda

Nič prekvapivé. Haliganda valcovala opäť!

ZVOLEN - Našu historickú bilanciu proti aktuálne najúspšnejšiemu tímu zo Zvolena sme si priblížili v predchádzajúcom článku. Tentokrát nás čakal zápas ďalšieho kola, do ktorého sme nastupovali s jednoznačným zámerom nezopakovať výsledok 0:17 z jesennej časti predchádzajúcej sezóny. Haliganda v tejto sezóne prevalcovala Stardust 20:4 ale v zápase s L-Trade aj napriek vysokej výhre 11:4 ( ktorú ovplyvnilo najmä vylúčenie brankára L-Tradu pozn.red.) už tak jednoznačne suverénna nebola, aspoň do mementu kým neprišlo ku spomínanému vylúčeniu.. Vyrovnaný zápas odohrali aj s Gitonom, ktorý vyhrali len tesne 3:2. Možno aj tento fakt nám mohol dávať nádej na priaznivý výsledok v tomto zápase. Vzhľadom na absenciu kľúčových hráčov sme na body mysleli len veľmi ťažko. Preto bolo našou prioritou uhrať čo najprijateľnejší výsledok. Okrem dlhodobých absencií Igora Betíka a Ľuboša Franca sme nemohli počítať s pomocou Petra Dúbravského, Dominika Kudlíka a Martina Vigodu. Výrazne sme tak boli oslabený nie len v útoku, ale aj v obrane čo nám proti tak silnému súperovi určite nepomohlo. Do bránky sa vrátil Ivo Kostrec, ktorého čakala neľahká úloha eliminovať súpera.
 Do zápasu sme nastupovali rozpačito. Nikto nechcel utržiť debakel a tak sme začali trochu ustráchane a opatrne v snahe nedostať rýchly prvý gól, ktorý by mohol spustiť lavínu súpera. Hneď od úvodu nám bolo jasné, že sa budeme v podstate neustále brániť a každá chybička bude s veľkou pravedpodobnosťou potrestaná gólom. Tak sa aj stalo a inkasovali sme jeden gól za druhým. V snahe zabrániť gólu sme sa nevyvarovali ani vlastnecovi, ktorý sa podrail vsietiť Matejovi Plesníkovi , keď v snahe odkopnúť nekompromisne vyvesil. Skóre sa navyšovalo a začínalo to vyzerať dosť nepríjemne. Súper využíval kombinačnú hru a góly padali po vyšachovaní obrany väčšinou do prázdnej bránky. Našťastie podarilo sa nám skórovať po jednom z mála brejkov sa pred prázdnou bránkou presadil sviatočný strelec Juraj Plesník , ktorý skóroval po akcii Tomáša Vigodu a Mateja Plesníka. V zápase sa striedali momenty keď sme sa chytili a súpera sme začali brániť oveľa lepšie s momentami, keď súper skóroval a my sme sa akoby rozpadli a po následnej strate pri rozohrávke sme inkasovali v rozmädzí niekoľkých sekúnd. Polčas skončil 1:6 a my sme vzhľadom k nízkemu počtu striedačov strácali energiu na nejakú nápravu v tomto zápase.
   Do druhého polčasu sme však nastupovali so snahou zabojovať. Nič také ako odstúpenie neprichádzalo do úvahy. Nanešťastie sme začali inkasovať góly, ktorým by sa dalo zabrániť. Po desiatom inkasovanom góle približne 10-12 minút pred koncom prišiel moment, keď Iva Kostreca v bránke nahradil Juraj Plesník. tento moment mal trochu nakopnúť tím, pretože už to začínalo vyzerať, že po toľkých inkasovaných góloch mal náš gólman toho dosť. Ani nový muž v bránke však nedokázal zabrániť ďalším gólom. Pár minút po výmene brankára prišiel zaujímavý moment, keď odrazená lopta poskakovala pred bránkou. Náš prekonaný brankár sa mohol už len prizerať, no našťastie dvojica, ktorá bola na začiatku akcie pri našom strelenom góle sa stihla vrátiť a loptu už len stačilo odkopnúť do bezpečia. Matej Plesník však pri odkope nešťastne trafil ruku Tomáša Vigodu a penalta bola na svete. Samozrejme súperom aj nekompromisne premenená. Haliganda tak ako má vio zvyku pri vysokom skóre už viac otvára hru a vtedy prichádza šanca na brejky a nejaký ten gól v sieti súpera. To čo sme nedokázali pred pol rokom sa nám podarilo tentokrát celkom úspešne. Matej Plesník sa dvakrát presadil, keď v oboch prípadoch nasadil jasle obrancovi a následne aj brankárovi. Vďaka týmto gólom sme skorigovali vysokú prehru aspoň na 3:13. Pri troche šikovnosti sme mohli jedno z čísel súpera v zápise škrtnúť a prekvapenie by bolo na svete. Nanešťastie sa v polovici druhého polčasu zranil Peťo Záchenský a je len otázne, kedy mu členok dovolí opäť nastúpiť.
  ťažke ohodnotiť či sme splnili predzápasové očakávania. Prehrali sme o desať čo je rozdiel dvoch tried, ale za niektoré momenty v zápase môžeme byť spokojný. Keby sa nám podarilo brániť tak celý zápas, resp. keby sme vždy premieňali šance pri brejkoch mali by sme možno aj na Haligandu. U tohto súpera sa však s bodovým ziskom nerátalo a čakajú nás ďalší súperi s ktorými body uhrať musíme. Po prvý krát sme sa prepadli na priečku znamenajúcu zostup a je tak viac ako zrejmé, že nás čakajú záchranárske práce a už najbližší zápas nám veľa napovie aké ťažké to pre nás bude.