T.Vigoda # 33 (1x)

Moravčík Igor
# 7

Komentár:
  Nepríjemné prekvapenie nás čakalo ešte pred začiatkom samotného zápasu. Na ihrisko sa dostavila len pätica hráčov a aj napriek tomu, že bol Jaro Holík prítomný na ihrisku vôbec to nevyzeralo, že by mal nastúpiť. Preto sa do dresu ako železná rezerva prezliekol s členokom laborujúci Juraj Plesník. Do bránky sa vrátil Martin Barinka, ktorý si chcel svoj debut v najvyššej lige odkrútiť s čo najlepším výsledokom.
  Piatočná noc opäť zanechávala za sebou svoje stopy. Lenže s úvodným výkopom sa všetky sily sústredili na eliminovanie ofenzívnej sily súpera. Úspešne sa nám to darilo a dokonca sme sa prekvapujúco dostali aj do vedenia. Treba však napísať, že zaslúžene, pretože naša hra bola presnejšia a nebezpečnejšia než súperova. Menší počet hráčov nám neublížil, práve naopak. Mužstvo sa zomklo a s jedným striedačom boli hráči vo väčšom tempe. Všetci na ihrisku bojovali ako sa na prvú ligu patrí. Skvelými kombináciami sa prezentovala najmä útočná dvojica Dominik Kudlík - Igor Moravčík. Chalani kombinovali s milimetrovou presnosťou a do polčasu sme sa gólovo presadili ešte dvakrát. Polčas skončil pre nás nádejne 3:1, ale to v prípade Haligandy ešte nič neznamená. Druhý polčas sa však roztrhlo vrece s gólmi. Po pekných kombináciaách sme natoľko rozleptali hru súpera, že posledné minúty odohrali hráči Haligandy znechutení. My sme s nadšením a zápalom deklasovali Haligandu 9:1 !!! Naše prvé víťazstvo v prvej lige, k tomu s kvalitným súperom. Za sobotný výkon si zaslúžia všetci 10 z 10. XANTO team !!!!!

autor: Juraj Plesník