XANTO team - 1.liga LIMFU Zvolen


Novinky

IP

Kalendář

1.kolo

Euroteam
vs.
XANTO team
(0 : 1)
5 : 2
dátum: 12.09.2009
súpiska XANTO team-u :
čas: 08:00
brankár:
Šlacký Jaroslav
# 1
     
obrana:
Vigoda Martin
# 88
góly XANTO team-u :
 
Vigoda Tomáš
# 33
Baláž # 71 (1x)
Baláž Robert
# 71
Moravčík # 7 (1x)  
Moravčík Igor
# 7


útok:
Holík Jaroslav
# 99Molnár Peter
# 13

  Plesník Matej # 9
   
 
 
   
Komentár:
  Pre zranenia a pracovné povinnosti sa do bojov o prvé body nemohlo zapojiť až 7 hráčov, ktorí v minulej sezóne patrili medzi stabilných hráčov nášho tímu. Citeľne mohli chýbať najmä brankárska opora Martin Barinka, namiesto ktorého nastúpil Jarko Šlacký, a útočný záprah Domino Kudlík, Peťo Dúbravský a Igor Betík. Ani obrana nebola stopercentná no po dlhej dobe sa vrátil do zápasu Martin Vigoda. Do zadných radov sa musel stiahnuť chladnokrvný zakončovateľ Igor Moravčík, no aj napriek početnej neúčasti sme nenastupovali v oslabenej formácii. Naše rady vystužili dve nové posili . Všestranný Robo Baláž z Rudo Teamu a ďalší skvelý kanonier Jaro Holík zo Slovakie.
  Skorá ranná hodina určite poznačila nejedného futbalistu. Väčšina vyzerala ako po preflámovanej noci a to nie len z nášho tímu. Na veľké prekvapenie to na ihrisku tak nevyzeralo. Hneď z úvodu sme pocítili, že 1.liga bude náročná najmä na dohrávanie súbojov. Neraz sme pocítili, že súper dokáže využiť každé zaváhanie. Nebáli sme sa a aj my sme vystrkovali rožky. Odvaha nechýbala najmä našim novým posilám, ktoré neraz zamestnávali brankára Euroteamu. Na prekvapenie všetkých sme sa dostali do vedenia práve gólom novica v drese XANTO teamu Roba Baláža. Prekvapivý gól trochu súpera zaskočil a nechýbalo veľa a Matej Plesník mohol skórovať. Jeho strelu však zastavila tyčka. Smerom dozadu to nebolo ideálne no chyby sme naprávali našou bojovnosťou, kým nám sily stačili. Druhý polčas prinisol ďalšie šance aj na našej strane. Súper však dokázal svoju kvalitu a otočil na 2:1. Ičko Moravčík dokázal ešte vyrovnať, ale to bolo z našej strany všetko. Keď sa Euroteam dostal do vedenia umne kontroloval hru a my sme sa do vyloženej šance už nedostali. Zaujala ešte tyčka Martina Vigodu z priameho kopu, no v poslednej 5 minútovke sme sa nechali súperom doraziť. V snahe vyrovnať nám súper uštedril ešte dva kúsky a zaslúžene tak vyhral 5:2. Pochvalu si však zaslúžia aj všetci hráči XANTO teamu, ktorí nastúpili. Za predvedený výkon sa nemusíme hanbiť a pri troche šťastia sa mohlo zrodiť prvé prekvapenie novej sezóny. Výsledok 2:3 pre Euroteam by bol asi hodnovernejším odrazom tohto zápasu, ale body znamenajú viac ako skóre


autor: Juraj Plesník
Žádné komentáře