Kalendář

XANTO team

Turnaj

WORX CUP obsadili sme 3.miesto!

ZVOLEN - V piatok 17.októbra sa v športovej hale RATES vo Zvolene uskutočnil turnaj v malom futbale WORX CUP 2008. Pôvodne plánovaný program na umelej tráve bol pre nerpriazeň počasia presunutý do haly. Ako som už spomínal v predošlom článku turnaj bol organizovaný pri príležitosti zavedenie novej značky profesionálneho náradia WORX Professionál na slovenský trh. Taktiež organizátori naznačili, že ide o odvetu za minuloročný Stavbár cup, ktorý sa odohral posledný augustový deň v Lieskovci. Turnaja sa malo pôvodne zúčastniť 6 tímov, no nakoniec si sily zmerala len pätica a tak sa hrálo ligovým systémom každý s každým. Diváci mali možnosť vidieť desať zaujímavých meraní síl. Najlepšou formou sa v priebehu celého turnaja prezentovali hráči tímu Stokart, ktorí nestratili ani jeden bod a zvíťazili vo všetkých zápasoch. Na podujatí zaslúžene triumfovali a odniesli si cenný pohár za prvé miesto. Druhé miesto obsadili hráči usporiadajúceho PROMA tímu a bronzovú priečku obsadil náš XANTO team.
Do turnaja sme vstúpili hneď na jeho začiatku, keďže sme boli tak netrpezlivý, že sme sa ihneď po našom príchode prezliekli a začali rozcvičovať. Priebeh turnaja nám síce narobil niekoľko vrások na čele, ale aj napriek tomu sme si po jeho skončení mohli schuti pochutnať na guľáši, pive a dvojičkách. Dvojičkami samozrejme nemyslím Martina s Tomášom, ale dve krásne a chutné prasiatka :)

Komentár:
Prvý polčas tohto zápasu nám absolútne nevyšiel. Súper využil z minima maximum a keď sa dvakrát ocitol sám pred bránkou tak sa nemýlil. My sme svoje ščance nevyužili a keď v úvode druhého polčasu prišiel ďalších gólový zásah súpera bolo zle nedobre. K obratu sme sa nadýchli až k záveru zápasu. Dopomohol tomu najmä gól Peťa Dúbravského. 3 minúty pred koncom bolo ešte 1:3. Do konca zápasu sa nám však podarilo fantasticky vyrovnať a v posledných sekundách sme mali dokonca šancu na dokonalý obrat. Nestalo sa, no ako sa nakoniec ukázalo bol to najdôležitejší bod.

Hodnotenia:
hviezda zápasu (hviezda zápasu) : Peter Dúbravský
Vďaka jeho dvom gólom sme uhrali aspoň remízu. Dôležitý bol najmä jeho prvý gól, ktorý nám pomohol sa pozbierať a naštartovať k obratu.

babrák zápasu (babrák zápasu) : Juraj Plesník
Hoci nebolo jasné či sa do bránky postavil stalo sa tak. Pri prvých góloch si ani neškrtol a tretí tiež nemal šancu vychytať pri prečíslení súpera. Takže žiadny oslnivý výkon.

smoliar zápasu (smoliar zápasu) : Igor Betík
V posledných sekundách mal nakopačke gól na 4:3. Snažil sa však prihrať a to nevyšlo.