Kalendář

XANTO team

MY RELAX Liga - 7. - 9.kolo

Úspešný vstup do nového roku

ZVOLEN - Začiatok nového roka nám doprial slušnú dávku futbalu. Prvý januárový víkend sme odohrali hneď dva zápasy, keď sme okrem naplánovaného zápasu so Železnou Breznicou dohrávali aj odložení duel s Coffolou. Základnú časť MY RELAX ligy sme  ukončili posledný víkend zápasom so Zvolenskou Slatinou. Dôležitosť všetkých týchto zápasov bola zrejmá.
8. kolo XANTO team - Žel. Breznica 12:2 (3.1.2009)

Dôležitý krok v našej ceste za postupom. Súper kládol odpor len v úvode zápasu. Potom sa nám začalo dariť premienať šance a najmä Dubro a Kudlo sa postarali o vysoké skóre. Polčas skončil 5:0 v náš prospech. V druhom polčase sa poniektorí aj so šťastím strelecky presadili a tak sme v celku pohodovo zvíťazili.

7. kolo XANTO team - Coffola 3:4 (3.1.2009)

Dohrávaný zápas s Coffolou bol náročnejší. Ani jeden z tímov si nenechával veľa priestoru a tak bolo ťažšie sa presadiť. Nám sa to nakoniec podarilo ako prvým gólom Dominika Kudlíka, no kvalitný súper sa nenechal zaskočiť a vývoj zápasu otočil vo svoj prospech.  Tomáš Vigoda ešte vyrovnal, ale do vedenia sa opäť dostal súper. Vyrovnaný zápas poznačili verdikty rozhodcu a nepriznávanie sa niektorých hráčov Coffoly. Najdôležitejšie momenty prišli v druhom polčase. V polovici druhého polčasu prišiel zákrok Maťa Barinku na hranici pokutového územia po ktorom nariadil rozhodca prísnu penaltu. Tú Coffola premenila a odskočila nám na rozdiel dvoch gólov. Času na zvrat však zostávalo dosť a aj keď nás tento moment zaskočil nenechali sme sa odradiť a aj napriek nepriazni zo strany rozhodcu sme sa snažili zápas dotiahnúť do víťazného konca. Juraj Záturecký znížil na 3:4 a v záverečných minútach prišla ďalšia rana pod pás. V zápale boja dotlačil práve Juraj loptu do bránky, lenže gól rozhodca neuznal pre údajný faul, ktorého sa mal dopustiť. Nebolo nám dopriate získať čo i len bod, no aj napriek tomu sme odohrali veľmi dobrý duel so silnou Coffolou.

9. kolo XANTO team - Zvol. Slatina 7:4 (10.1.2009)

Juniori Zvolenskej Slatiny mali za sebou veľmi dobré zápasy a tak nebolo pochýb, že aj v zápase s nami išli za víťazstvom. To sa im prvý polčas darilo. Po prvom inkasovanom góle sa zranil Maťo Barinka a do bránky musel ísť Jarko Šlacký, ktorý do zápasu pre chorobu zasiahnúť vôbec nemal. Kým sa však prezliekol naskočil do bránky na pár minút Juraj Plesník. Po tejto brankárskej rošáde sme sa snažili vyrovnať. Prechod do útoku však nebol plynulý, pretože sme sa snažili presadzovať skôr inividuálne ako kombinačne cez prihrávky. Dlho bol stav 0:1, no Dominikovi Kudlíkovi sa vyrovnať predsa len podarilo. Do polčasu sme však aj tak prehrávali, keď po našom nedôraze pri odkopnutí bolo 1:2. Druhý polčas sme sa snažili zlepšiť kombináciu, no nedarilo sa. Po nedostúpení súper zvišoval na 1:3 a už to s nami vyzeralo zle. To by sme však nemohli mať tak skvelé odskúšané obraty v zápasoch. V priebehu necelých troch minút zariadili počas jedného striedania Kudlo S Jurom Zátureckým dokonalý obrat, keď  sa im podarilo dať tri góly. Aj keď slatinčania ešte vyrovnali záver zápasu patril jednoznačne nám. Podarilo sa nám streliť ešte ďalšie tri góly. Posledné dva padli v poslednej minúte zápasy. Bodkou bol gól Peťa Dúbravského, ktorému sa konečne podarilo v tomto zápas epresadiť strelecky :)