Kalendář

XANTO team

MY REALX Liga - 6.kolo

Nevídaný dokonalý obrat

ZVOLEN - Základná časť MY RELAX ligy  sa pomaly, ale isto blíži ku svojmu záveru. Každý získaný bod sa stáva nesmierne cenným. Zvlášť, keď oň môžeme obrať kvalitného súpera. Žreb nám určil v posledných kolách práve súperov, ktorých ak sa chceme v tejto súťaži dobre umiestniť, musíme bezpodmienečne porážať. Prvým takýmto súperom bol jeden z najlepších tímov malého futbalu vo Zvolene Remos. Sila súpera bola zrejmá, no futbal býva občas nevyspitateľný. Aj keď to už vyzerá, že je o všetkom rozhodnuté občas sa podarí niečo čo by asi nikto neočakával. Ale nepredbiehajme.
Ako vždy sme sa do súpera pustili odhodlane a nepodliehali sme žiadnemu strachu. Nemali sme sa ani prečo báť. Veď naša sila spočíva v kolektíve a práve táto zbraň sa ukazuje ako najsilnejšia. Úvod zápasu nám vyšiel celkom dobre. Hrali sme v pohode a nenechali sme sa zatlačiť súperom. Práve naopak naša útočná sila bola zreteľná a každý náš útok zaváňal gólom. Našťastie nás nepoznačil ani nešetrný zákrok brankára Remosu, po ktorom sme sa právom dožadovali vylúčenia. Zákrok bol potrestaný len žltou kartou, ale naša šanca z priameho kopu zostala nevyužitá. Za stavu 2:2 na nás doľahol akýsi útlm. Nedarili sa nám prihrávky a ani zakončovanie a po nedôrazných osobných súbojoch sme inkasovali. Do polčasu to boli ďalšie sva góly, ale skóre 2:4 nás držalo v nádeji na víťazstvo. Druhý polčas však nepriniesol očakávanú bojovnú snahu o otočenie zápasu. Po premenenej penalte to bolo 2:5 a o pár minút už dokonca  2:6.  Ten kto by si však v tej chvíli vsadil na naše víťazstvo by bol asi považovaný za blázna. Asi najkrajší obrat aký som doteraz zažil sa začal rodiť neuveriteľne rýchlo. Tri góly za nie viac ako štyri minúty skresali súperov náskok na jedno gólový rozdiel. Vyrovanie zariadil po perfektnej prihrávke od gólmana Maťa Barinku ešte krajším zakončením volejom Martin Vigoda. Po tomto vyrovnávajúcom góle na 6:6, náš hľad po obrate neustával a tempo hry nám jednoznačne vyhovovalo. Zrýchlila sa kombinácia a atraktívny futbal zo strany na stranu nemohol priniesť nič iné ako ďalší gól v sieti Remosu. Ten strelil takmer z nulového uhlu Peter Dúbravský a bol dosť podobný tomu s ktorým kandiduje na gól mesiaca november. Reoms sa však dokázal aspoň na chvíľu spamätať a podarilo sa im ešte raz priblížiť aspoň k jednému bodu. Posledné slovo mal však Juraj Záturecký. Asi mi neuveríte, ale svojím tretím gólom v zápase ( už 6x sa mu podarilo streliť 3 a viac gólov v zápase pozn. red. ) rozhodol zápas v náš prospech čo aj patrične oslávil vyzlečením dresu, za čo ho odmenil aj rozhodca. Podaril sa nám tak skvelý obrat, keď sme už takmer prehratý zápas otočili zo stavu 2:6 na 7:6 a nakoniec sme porazili v dôležitom zápase Remos 8:7.